Ale co na plaże?

Za dwa tygodnie wybieram się na weekend nad nasze polskie morze. Prognozy są bardzo obiecujące więc zabieram się do pakowania letnich strojów i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam, ze oprócz stroju kąpielowego nie mam nic w szafie czym można okryć ciało w drodze na plażę…To doskonały temat na dzisiejszy wpis!

Sezon letni już na półmetku, więc dla wszystkich tych którzy na czas nie zapoznali się z trendami plażowymi mała lekcja ” ale w co na plażę?”:

1 Pareo- chusta plażowa znana u nas(EUROPA) jako PAERO, SARONG w Indonezji, LAVA LAVA na Samoa, KIKEPA na Hawajach, SULU na Wyspach Fidżi.PAERO głównie służy jako przepaska na biodra i chusta plażowa. Ze względu na jej kształt i wielkość (120x180cm)używa się też ją jako spódnicę plażową, sukienkę, ręcznik na plażę, nosidełko dla dzieci, obrus, makatka,itp.

2 Tunika plażowa-to jej potoczna nazwa.Jest to nic innego jak dłuższa bluzka przypominająca czasem sukienkę. Zazwyczaj ten rodzaj tunik jest wykonany z przewiewnych i delikatnych materiałów. Również krój jest dość specyficzny i bardzo charakterystyczny:

3 Kombinezon- zdecydowany hit tego sezonu, zarówno w krótkiej jak i w długiej formie.

4 Spodnie plażowe-przypominają alladynki chodź mają zupełnie prosty krój.Często na bokach posiadają wycięcia:

Jeszcze tylko koszyk, kapelusz i okulary i można jechać nad morze!

źródło: h&m,

Leave a Comment