Fokus na SAFARI!

To jeden z tych trendów, które mogą być przypisane tylko i wyłącznie modzie letniej, bo jak nic innego kojarzą się z gorącą, słoneczną aurą, wakacyjną przygodą i egzotyką. Styl safari zagościł u sezonie wiosenno-letnim u wielu projektantów, a wariacjom na jego temat nie było końca. Donna Karan spowiła swe modelki delikatnymi tkaninami w motywy etniczne i zwierzęce, Diane von Furstenberg postawiła na szorty, a Chloe na inspiracje modą męską.

My również ulegliśmy fascynacji stylem safari – jak żaden inny oddaje atmosferę gorącego, upalnego lata. Oczyma wyobraźni widzimy afrykański step, majaczące w oddali długie szyje żyraf i pomarańczowy poblask zachodzącego na horyzoncie słońca. Czujecie to? 😉

Styl safari bazuje na palecie khaki, brązy, szarości, beże oraz złoto. Uwielbia printy zwierzęce, odwołania do motywów etnicznych, a także styl militarny. Zarówno inspirowany modą męską mundurek, jak i zwiewna suknia do kostek mogą z powodzeniem mieścić się w konwencji. Mile widziane dodatki to nakrycia głowy (ach ten upał!), okulary słoneczne (ach, to słońce!) oraz skórzane paski i torby na ramię (listonoszki).


Nasze propozycje, jak zwykle  są dość zróżnicowane, bo zależy nam, by trafiły w rozmaite gusta naszych Czyteniczek. Wersja klasyczna stylu safari to szorty i nawiązujący do uniformu crop-top. Do tego akcenty biżuteryjne i koniecznie wysoki obcas. Opcja kobieca to nieco wyłamująca się ze schematu kolorystycznego, ale wciąż mocno osadzona w konwencji sukienka zestawiona ze słomkowym kapeluszem i japonkami. Trzecia opcja jest doskonała dla tych z nas, które poruszając się w każdym stylu pragną zachować kroplę szyku. Piaskowa spódnica, top ażurowe botki i kopertówka z wężowej skórki na pewno pozwolą na realizację tego pragnienia.

Które zestawienie to Wasz dzisiejszy nr1? 🙂

Leave a Comment