Folkowe inspiracje

Podczas gdy reprezentująca Polskę Cleo,  pokazywała na scenie konkursu Eurowizji rodzime atuty, pomyśleliśmy, że sukces piosenki i klipu „My Słowianki” nie tkwi wyłącznie w niezawoalowanych aluzjach erotycznych czy wpadającej w ucho nucie, ale również w… modzie. Trend na motywy ludowe jest zawsze żywy, a umiejętne łączenie jej elementów z innymi stylami może dać naprawdę efektowne rezultaty.
Pamiętacie kreację Pauliny Krupińskiej, którą miała na sobie na wyborach Miss Universe 2013? Podczas prezentacji strojów narodowych kandydatek do tytułu Miss, Paulina wystąpiła w białej sukience maxi, zdobionej w piękne ludowe motywy oraz w opasce-wianuszku z czerwonego kwiecia. Efekt był naprawdę oszołamiający.

My również zainspirowaliśmy się nawiązaniami do stylu folk – nasze stylizacje pokazują, że czerpanie z motywów ludowych nie musi być staroświeckie i wtórne. Subtelność, jaką pokazała Paulina Krupińska i nieposkromiony seksapil Cleo oraz jej tancerek w klipie „My Słowianki”, dowodzą, że trend jest nieśmiertelny i niezawodnie podkreśla kobiecość.

Nasze propozycje looku folkowego to wdzięczny miks bieli, soczystej czernieni i granatu oraz barwny koktajl pasteli, intensywnych barw oraz bieli. Jako dodatki dobrze wypadną vintage’owe torebki, wyglądające na znalezione w babcinej szafie, opaski z kwiatami, wszelkie hafty, wycinanki, ażury. Bielizna stanowi niekolidujące tło – do obu stylizacji proponujemy biel.


Leave a Comment