Insta-food

W dobie olbrzymiej popularności serwisów społecznościowych, blogów i faktu, że przynajmniej połowa naszej aktywności towarzyskiej ma miejsce w Sieci, kreowanie własnego e-wizerunku nikogo nie dziwi. W Internecie jesteśmy zawsze trochę „bardziej” niż w rzeczywistości. Ładniejsze, szczuplejsze, bardziej fit, oczytane i tak dalej. Nie trzeba być specjalistą od grafiki, by umieć dokonać drobnego retuszu. Nie trzeba być również wziętym człowiekiem od kreowania wizerunku, by wiedzieć, co warto pokazać szerszemu audytorium. To, jak inni postrzegają nas przez pryzmat zamieszczanych w Sieci zdjęć wielu z nas dodaje pewności siebie.

Jednym z wyraźnych ostatnio trendów w tak zwanych „selfie”, czyli zdjęciach z ręki, robionych sobie samemu, jest interesujący mariaż „selfie” i spożywanego właśnie jedzenia. To nie muszą być wyszukane dania – żadne tam przepiórki na pomarańczach czy półmisek owoców morza (choć i takie „food-selfie” można spotkać na portalach społecznościowych). Zwykle jest to kubek z kawą, względnie szklanka z owocowym smoothie, czy drobne przekąski. Niektóre wyraźnie skomponowane pod modę na styl życia fit, czyli płatki owsiane, świeże owoce, jogurt lub sałatka, inne – wręcz przeciwnie, zdają się mówić: patrz, jem czekoladę, lody i bitą śmietanę, a teraz spójrz jak wyglądam.

Bo food-selfie  pokazują znacznie więcej niż tylko to, co właśnie mamy na talerzu. To sposób na przemycenie kilku informacji na temat naszego stylu życia. To zdjęcia mocno lifestyle’owe. Niby miseczka z owocami, ale również – długie, opalone nogi rozpostarte na leżaku (a w tle basen). Niby tylko zdjęcie kubka z popularnej sieciowej kawiarni, ale również – pięknie wykonanego manicure, drogiego zegarka i modnej bransoletki. Te zresztą zaliczają się do pozornie spontanicznych, ale są też food-selfie starannie aranżowane, co widać w każdym szczególe. Takie fotki chętnie zamieszcza blogowy team Kasi Tusk, tworzący popularną stronę Make Life Easier oraz znana na całym świecie fińska bloggerka Marianna.

Co sądzicie o takim trendzie – hit czy kit?:)

photos from: we heart it, makelifeeasier.pl, mariannan.costume.fi

😉

Leave a Comment