Jaki biustonosz nosisz?

Obecnie żadna z nas nie może się obejść bez komfortowego biustonosza. Coraz chętniej korzystamy z usług brafitterek, aby stanik odpowiednio podkreślał nasze krągłości, a przede wszystkim był wygodny. A czy znacie 3 najpopularniejsze fasony biustonoszy? Tak! Kobiety podobno najczęściej wybierają stanik typu push-up, balkonetkę i staniki z miękkimi miseczkami. A Wy, który nosicie?

Pierwsze biustonosze były już w Starożytnej Grecji. Wówczas kobiety uprawiające sport, np. w Sparcie nosiły opaskę podtrzymującą piersi. Następnie w XV wieku pojawiły się lniane biustonosze, które wyglądam przypominały te z czasów współczesnych. Pierwszy odpowiednik współczesnego biustonosza stworzył mężczyzna, Henry Lesher w 1859 roku. Rewolucję wprowadził Howard Hughes specjalnie dla Jane Russell do filmu „The Outlaw”. Stworzony przez niego biustonosz miał usztywniane miseczki, które rozdzielały i podnosiły biust.

Push-Up

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu biustonosz ma przede wszystkim podnosić i profilować piersi. Jest to świetny stanik dla kobiet z małym biustem, które chcą go nieco unieść. Specjalne kieszonki w miseczkach ukrywają miękki wkład z siliconu lub materiału. Efekt murowany!

 

Balkonetka

 Balkonetka jest też nazywana bardotką od nazwiska Brigitte Bardot, która promowała ten typ biustonosza. Usztywniane miseczki  mają przede wszystkim podkreślić górną część piersi i maksymalnie go wyeksponować. Stanik ten może być bez ramiączek lub z całkowicie odpinanymi.

 

Miękki

Stanik z miękkimi miseczkami delikatnie dopasowuje się do kształtu biustu. Najczęściej miseczki te są wzmocnione fiszbinami, które podtrzymują biust, dzięki czemu piersi pozostają ‘na miejscu’. Są najczęściej koronkowe lub ozdobione eleganckim haftem.

 

Fot: Axami

Leave a Comment