Kobiety Mad Mena

Są piękne, mocno stąpają po ziemi i wiedzą, czego chcą. W świecie, w którym zdanie kobiety niewiele znaczy, potrafią go bronić zaciekle. Każda z nich ma na sumieniu jakieś grzeszki i niegodziwości, ale właśnie dzięki temu są postaciami z krwi i kości. Poznajcie trzy najważniejsze kobiety z genialnego serialu Mad Men – Betty Draper, Peggy Olson i Joan Holloway.

Gdy ich poznajemy Betty (January Jones) i Don wydają się być stworzeni dla siebie. Rosły brunet i drobna blondynka. Dwójka dzieci jak z obrazka. Dom, ogródek, służba, talerz z parującą pieczenią. Sielanka jednak nie trwa wiecznie, a wtedy – Betts pokazuje swoje mniej słodkie oblicze. Nie zamierza w nieskończoność przystawać na skłonność małżonka do licznych romansów – jest twarda, chłodna, wyrachowana. Zarówno erotyczna przygoda podczas próby separacji małżonków, jak i definitywne rozstanie z Donem pokazują, że pomimo subtelnej kiecki z stylu nienagannej gospodyni domowej z przełomu lat 50’ i 60’, Betty Draper jest tą, która nosi spodnie w tym związku. I poza nim również.
Kiedy koszmarnie wystylizowana Peggy (Elisabeth Moss) z grzywką nakręconą na wałek stawiała swoje pierwsze kroki w prestiżowej agencji reklamowej Sterling Cooper, była nic nie znaczącą sekretarką, której kariera w firmie mogła zakończyć się z każdego powodu, a na pewno z powodu nienależycie okazywanego szacunku mężczyznom w niej pracującym. Jednak ambitna Peggy poświęca wiele, by dotrzeć tam, gdzie dostęp mają tylko przedstawiciele płci silnej i wkrótce staje się jednym z głównych copywriterów agencji. Bezcenny jest moment, w którym role odwracają się – protekcjonalny Don potulnie układa otumanioną nadmierną ilością whisky głowę na kolanach Pegs. Jej bohaterka inspiruje, zagrzewa do walki, choć trudno nie wspomnieć, że ofiary, które poniosła Peggy nie należą do lekkich.
Joan Holloway, grana przez Christinę Hendricks, to ucieleśnienie erotycznych fantazji niejednego mężczyzny. Okrągła, z ponętnymi biodrami, wielkim biustem i nieodgadnionym wyrazem twarzy spaceruje po biurze i kusi. Szefowa sekretarek jest jednak personą, z którą wszyscy się liczą, i gdy zdarza się w biurze mężczyzna żartujący z Joan w niewybredny sposób, szybko traci posadę. Jest uroczym miksem wzruszającej się wrażliwej kobietki z bezwzględną famme fatale.

A oto galeria tych nietuzinkowych, inspirujących kobiet:photos from: getty images, frecklesandginger.com, ladiesandmadmen.com, www.vintagehenhouse.co.uk, dailymail.co.uk, telegraph.co.uk, allny.com.

Leave a Comment