Lato w kampaniach reklamowych

Czekamy na ten czas z utęsknieniem. Żar leje się z nieba, delikatny wietrzyk rozwiewa włosy, a my odliczamy dni do urlopu. Nie możemy doczekać się chwili, gdy dotkniemy stopami rozgrzanego piasku. Albo zanurzymy stopę w przyjemnie chłodnej wodzie. Albo usiądziemy w knajpce pod palmą i wysączymy w spokoju ulubiony koktajl. Z dala od codziennego pędu.

Domy mody prześcigają się w komponowaniu obrazów reklamowych tak, by jak najpełniej bazować na naszej tęsknocie za beztroską czasu wakacyjnego. Błogość, spokój, leniwie spędzany czas, skóra muśnięta złotą opalenizną, tkaniny rozwiane letnią bryzą – to wszystko ma zapewnić, że oglądający fotografie poczuje emocje związane za letnim wypoczynkiem mocniej niż kiedykolwiek. (A co za tym idzie – zapragnie reklamowanego produktu). Cóż, uwielbiamy takie obrazki, nawet w pełni świadomi, że są pewnego rodzaju słodką manipulacją ;).

Dziś zapraszamy na przegląd letnich kampanii, które najbardziej urzekły nas atmosferą urlopowej beztroski.  Po pierwsze – H&M z Gisele Bundchen w roli rozleniwionej żarem piękności. Patrząc na te fotografie czujemy jak TAM jest gorąco, ale czujemy również delikatny zefirek unoszący tkaninę za plecami modelki oraz ulgę, jaką daje cień. Bardzo udane zdjęcia. Przepiękna jest także kampania Chloe – bazująca na palecie ciepłych beżów i złamanych brązów. Wysuszona słońcem trawa, popołudniowe, nie tak intensywne już słońce i stylizacje nawiązujące do stylu hippisowskiego – lubimy to!

H&M

Chloe

Bardzo podoba  nam się także atmosfera, jaka wyzwala sesja marki Timberland, promująca obuwie letnie, a także Meet me on Rio – kampania popularnej marki odzieżowej Bershka.

Timberland woman

Bershka

Natomiast kompletnym zaskoczeniem in plus są fotografie rodzimej marki MuMu.  To jedna z pokazanych tu kampanii, zrywająca z popularną paletą bazującą na złocie, beżach i brązach. Tu kolory są soczyste, zupełnie jak te, w których utrzymane są torebki marki. Na zdjęciach Błażeja Żuławskiego kobieta, jej efektowna torba i basen wypełniony turkusową wodą tworzą smakowite, baaardzo letnie trio, czyż  nie? 🙂

Mumu

 

Leave a Comment