Nadmorski wypoczynek

Są miejsca, które przyciągają klimatem, historią, kulturą a przede wszystkim idealną pogodą! Chcąc poczuć klimat południowej Europy proponujemy typowo letnie stylizacje, które sprawdzą się nie tylko na urlopie za granicą, ale i na spacerze w mieście! Złote piaski Chorwacji czy bajeczny krajobraz Grecji? Która kultura bardziej Was inspiruje? 

Chorwacja od dawna jest kierunkiem urlopów wielu turystów, którzy chcą poznać to leżące nad Morzem Adriatyckim państwo. Szczególnie chętnie odwiedzane są miasta Zagrzeb (stolica Chorwacji), Pula, Split i Dubrownik. Wysokie temperatury i niesamowite krajobrazy zapierają dech w piersiach, a w malowniczo położonych miejscowościach można skosztować lokalnych specjałów!

Greckie wyspy są od lat najchętniej wybieranymi regionami na wakacyjny wypoczynek. Ilość zabytków i atrakcji jest niezwykła! Malownicze pejzaże zapewnią niezapomniane przeżycia, a pogoda zagwarantuje uśmiech na twarzy przez cały urlop. Najczęściej wybieranymi są wyspa Rodos, Kreta i Eubea. Miłośnicy sportów wodnych mają tu istny raj na ziemi, gdyż Grecja ma dostęp do 4 mórz!

fot: embassyworld.com, gazeta.pl

Leave a Comment