Naomi Campbell dla Vogue Brazil

Ostatnimi czasy Naomi Campbell nie schodzi z pierszych stron gazet. Początkowo było to spowodowane jej problemami z włosami, a obecnie tematem numer jeden wśród plotkarskich portali stało się jej rozstanie z rosyjskich miliarderem, który rzekomo jest uzależniony od narkotyków. W całym tym ferworze warto pamiętać, że Naomi to przede wszystkim znakomita modelka, a jej ostatnią sesję możemy podziwiać w brazylijskim wydaniu Vogue’a.

Urodzona 22 maja 1970 roku Naomi pochodzi z Londynu. Jest uznawana za najpiękniejszą modelkę lat 90-tych. Mierząca 176 cm Brytyjka zapierała dech w piersiach za każdym razem kiedy pojawiała się na wybiegu. Otwierała m.in. pokazy Dolce&Gabbana, Yves Saint Laurent czy Versace. Była pierwszą, czarnoskórą modelką, która pojawiła się na okładce francuskiego Vogue’a po tym jak jej przyjaciel,  sam YSL zagroził, że wycofa reklamy marki z magazynu jeśli nie opublikują zdjęcia Campbell. Następnie pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue’a, stając się pierwszą czarnoskórą modelką na okładce wrześniowego numeru, uważanego za największe i najważniejsze wydanie tego magazynu. Wraz z Christy Thurlington, Claudią Schiffer oraz Lindą Evangelistą Naomi została też określona mianem supermodelki. Wraz ze swoimi koleżankami z branży otworzyła kawiarnię Fashion Cafe w Paryżu i w Nowym Jorku.

Campbell wystąpiła również w teledyskach najpopularniejszych artystów, m.in George’a Michaela, Madonny oraz Michaela Jacksona. Pojawiła się również w filmie Pret-a-Porter. W omawianej sesji Naomi pozuje w blond peruce oraz genialnych stylizacjach przygotowanych przez Carlyne Cerf De Dudzeele. Musicie je zobaczyć!

fot: Vogue Brazil

Leave a Comment