Postaw tej wiosny na lata 60-te!

Lubisz nosić ultrakrótkie spódniczki mini, mocne desenie i sukienki o kroju litery A? Tej wiosny możesz dać upust swojej fascynacji stylem Twiggy, ponieważ w tym sezonie projektanci stworzyli kolekcje inspirowane stylem lat 60-tych!

Projektantka marki Kate Spade postawiła na ponadczasowy szyk spódnicy za kolano w literę A. Jedna z propozycji ujęła Nas urokiem i dziewczęcością. Lekkie spódnice w połączeniu z bluzkami z okrągłym dekoltem wydaje się idealnie pasować do stylu tamtych lat. Specyficzny wizaż i dodatki tylko podkreślają charakter stylizacji, a słodkie, pastelowe kolory przywołują wiosnę.

Wiosenna kolekcja Louis Vuitton to kwintesencja stylu retro. Bez geometrycznych wzorów na sukienkach o linii A, kuferków i płaskich balerin trudno wyobrazić sobie kobietę lat 60-tych. Delikatne szarości, zielenie i żółcie były świetnym kontrastem dla monochromatycznej szachownicy, która zdominowała wybieg podczas pokazu w Paryżu. Marka postawiła na chłopięcej wizaż w stylu brytyjskiej modelki Twiggy, a opaski z kokardką podkreślały dziewczęcy charakter kolekcji.

Marka Moschino postanowiła, podobnie jak Louis Vuitton, zaprezentować mocne kolory i kontrast bieli i czerni na minisukienkach i płaszczykach stylizowanych na lata 60-te. Jednak zamiast szachownicy, na wybiegu królowały pionowe pasy, które zostały uznane za hit nadchodzącej wiosny. Na wybiegu można było również zauważyć dwuczęściowe komplety w stylu Jackie Kennedy Onassis, żonie ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

A Wy stawiacie na styl retro tej wiosny?

Fot: style.com

Leave a Comment