Push it a raczej PUSH-UP

Staniki typu push-up towarzyszą nam nie od dziś, ale ile tak naprawdę o nich wiemy? Jak możemy wykorzystywać właściwości tej bieliźniarskiej techniki? Kiedy należy a wręcz trzeba nosić push-up? Na wszystkie te pytania odpowie dzisiejszy wpis.

Push-up należy do jednego z wielu rodzajów staników. Jego nazwa pochodzi z angielskiego „podnosić”, „popychać do góry”. Wyjątkowość tych biustonoszy polega na specjalnie wyprofilowanym kształcie całej „konstrukcji”, która podnosząc piersi sprawia, ze biust wydaje się optycznie większy i pełniejszy. Niektóre wersje push-up posiadają ukryte kieszonki w dolnej części miseczki,które są wypełnione miękkim wkładem z materiału lub silikonu. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać owe „wkładki” można w każdej chwili wyjąć.

Wśród Nas-Kobiet panuje przeświadczenie, że staniki typu push-up wybieramy głównie wtedy, kiedy nasza miseczka kończy się na małym C i że z myślą o mniejszych biustach został stworzony ten typ. Otóż to nie do końca prawda. Push-up z racji na swoje „podnoszące” właściwości jest też skierowany dla kobiet o większych rozmiarach.Dzięki specjalnym rodzajom cięć w zależności o efektu który chcemy uzyskać możemy wybrać wersję A-optyczne powiększenie(dla małego biustu) lub opcję B- „zebranie” i podniesienie piersi(dla większego biustu).

Tu pojawia się pytanie który push-up wybrać i czym on się charakteryzuje?

*Opcja dla każdego rozmiaru

cięcie ukośne miski

(zaletą tego kroju jest to, że w ten sposób skonstruowany biustonosz nadaje piersiom naturalny wygląd. Tego typu cięcie miseczek jest najczęściej stosowane w stanikach typu push-up – miseczki z ukośnymi szwami zbierają piersi i podnoszą je).

*Opcja dla kobiet, które mają niewielki biust i chcą go powiększyć

cięcie ukośne i poziome miski

(w biustonoszach typu push-up zastosowane są dodatkowe wkładkami pod biustem. Taka budowa sprawia, że piersi są podniesione i zebrane do środka – tzw. efekt jabłuszka).

Jak noszenie push-up komentują lekarze i specjaliści?

Tu zdania są podzielone. Jest grono fachowców, którzy twierdzą, że długoletnie i regularne noszenie tego typów staników może deformować biust.A podobne efekty(podniesienia i powiększenia) można uzyskać innymi metodami.


Ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że push-up to stanik na wyjątkowe okazje. Nie uprawiamy w nim sportów, ani nie ubieramy go na zakupy czy też wakacje.Ten typ zdobi i upiększa nasze ciało wtedy, gdy są ku temu konkretne okazje. Kiedy wybieramy się na wieczorne spotkanie-chcemy wyglądać w naszej kreacji pięknie i seksownie. Wybieramy go również wtedy, gdy spędzamy czas we dwoje w zaciszu sypialni- chcemy być zmysłowe i ponętne. Z tych powodów wybierajmy push-up!

Leave a Comment