Sto lat Młodej Parze!

Maj otwiera trwający do jesieni sezon na śluby i przyjęcia weselne. Co roku wiele z nas otrzymuje przynajmniej jedno zaproszenie na tak doniosłą imprezę. Rodzi to oczywiście wiele dylematów dotyczących odpowiedniego, weselnego outfitu. Skomponowanie właściwej stylizacji weselnej nie jest tak proste, jak by się mogło wydawać, odkąd formuła przyjęć weselnych zróżnicowała się i nie zawsze oznacza dwudniowe szaleństwo na trzysta osób. Zdarzyło nam się uczestniczyć w rozmaicie zorganizowanych weselach – począwszy od skromnych, lecz uroczystych obiadów dla najbliższej rodziny i świadków, przez tradycyjnie pojmowane huczne świętowanie z uginającymi się pod jedzeniem stołami i poprawinami nazajutrz, skończywszy na luźnym party w ogródku Pary Młodej.
Oczywistym jest, że każdy z tych jakże różnych sposobów świętowania zaślubin dwojga zakochanych w sobie ludzi, wymaga zupełnie innej oprawy.
I tak przygotowaliśmy trzy stylizacje, każda na inny rodzaj weselnego przyjęcia.

Pierwsza z nich idealnie nadaje się na wystawne, huczne wesele, które potrwa do brzasku, będzie wypełnione tańcami i kolejnymi toastami za Parę Młodą. Sukienka jest prosta lecz efektowna, tiulowa spódnica podkreśli wyjątkową okoliczność, a bandażowa góra pięknie uwydatni dekolt. To fason, który nie skrępuje naszych ruchów i pozwoli na brylowanie na parkiecie przez wiele godzin. Przy wyborze takiej kreacji rezygnujemy z biustonosza, bądź wybieramy stanik pozbawiony ramiączek.


Druga propozycja to zestawienie doskonałe na uroczysty obiad w wykwintnej restauracji. Tu stylizacja powinna być przede wszystkim elegancka i licować z doniosłością wydarzenia. To przecież nie jest zwykłe wyjście na sushi, ale chwila, w której usiądziemy do stołu wraz z gospodarzami i ich krewnymi. Dobrze jest postawić na szlachetny minimalizm i klasykę. Duet black&white sprawdzi się tu doskonale.

Trzeci look jest najswobodniejszy z wszystkich trzech, można by rzec: klubowy. Wielu gospodarzy weselnego przyjęcia decyduje się na luźniejszą formułę poślubnego świętowania – impreza zamknięta w klubie czy garden party. Rezygnujemy wtedy z tiulów i przesadnej elegancji, a stawiamy na szykowny look w nieco bardziej casualowym wydaniu. Barwne zestawienie sukienki z etnicznym wzorem z lakierowanymi szpilkami, różową kopertówką i dużymi kolczykami dobrze wpisze się w klimat wesela w nieoficjalnej odsłonie.

Leave a Comment