Wiosna = aktywność

Wiosenne słońce zawsze naładowuje nas energią. Ową warto wykorzystać na rozpoczęcie nowego rodzaju aktywności. Jogging od kilku lat staje się coraz bardziej popularna formą aktywności. Biegają wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Ja też biegam. Dlaczego? Bo uaktywnia to pracę mojego organizmu, a także: obniża poziom złego cholesterolu, poprawia samopoczucie czy obniża poziom stresu. Same korzyści! Masz ochotę spróbować? Wbrew powszechnemu przekonaniu to nic trudnego. Potrzebujesz tylko kilku wskazówek na początek, owe poniżej:

  1. Jak rozplanować trening?

Oczywiście od rozgrzewki – zrób kilka skłonów, przysiadów oraz wymachów ramionami. Początkującym biegaczom radzę zaczynać od wolnego truchtu. Na początek 15 minut truchtu i 10 minut ćwiczeń rozciągających. Systematycznie zwiększaj ilość minut jak i intensywność treningu. Pamiętaj o systematyce! Najlepiej zarezerwuj sobie na dany trening 3-4 dni w tygodniu. Jeśli zaś chodzi o porę biegania – poranek czy wieczór. Zależy to tylko i wyłącznie od twoich własnych preferencji. Podpowiem tylko, że jeżeli zależy Ci przede wszystkim na zrzuceniu zbędnych kilogramów – wybierz poranny bieg – twój organizm nie zdążył bowiem w tym czasie nagromadzić energii stąd zaczerpnie ja z twoich ‘zapasów’.

  1. Gdzie biegać?

O ile to możliwe, należy biegać po miękkim podłożu. Na przykład w parku, lepiej biegać nie tylko po płytkach chodnikowych i asfalcie, ale także po trawie; w lesie – lepiej po podszyciu niż po wydeptanych ścieżkach.

  1. Jaki strój wybrać do biegania?

Ważne są 3 rzeczy – oddychająca bielizna, przewiewny dres i wygodne buty! Na te ostatnie nie szczędź pieniędzy. To Twoje stopy będą cię niosły podczas biegu, stąd warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Poniżej kilka propozycji.

Przez chwilę powrócę jeszcze do kwestii bielizny. Dla nas kobiet, szalenie ważna podczas biegu jest swoboda ruchu. Sportowy stanik to najlepsze rozwiązanie, by zapewnić stabilność naszego biustu i pozwolić nam cieszyć się aktywnością. Kilka moich propozycji:

Czy macie jeszcze jakieś pytania? Biegniemy?

fot. decathlon.com.pl, http://images.sneakernews.com/

Leave a Comment